2010. márc. 15. 17:52
1/1 anonim válasza:
2lg(y+1)=lg(x+11)
lg(y+1)2=lg(x+11) ->(y+1) a négyzeten van
(y+1)2=x+11 ->(y+1) a négyzeten van
(2x+1) 2=x+11 ->(2x+1) a négyzeten van
4x2+4x+1=x+11
4x2+3x-10=0