Egyenletrendszer.2lg (y+1) =lg (x+11) Y=2x légyszi oldja meg nekem vki? = (

2010. márc. 15. 17:52
 1/1 anonim válasza:

2lg(y+1)=lg(x+11)

lg(y+1)2=lg(x+11) ->(y+1) a négyzeten van

(y+1)2=x+11 ->(y+1) a négyzeten van

(2x+1) 2=x+11 ->(2x+1) a négyzeten van

4x2+4x+1=x+11

4x2+3x-10=0

2010. márc. 16. 17:25