Egy egyenlő szárú derékszögű háromszög alapja 2cm-rel hosszabb a száránál. Mekkora a kerülete?


2015. okt. 7. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

x^2 + x^2 = (x^2)^2

Kiszámolod az x-et (egyik szár), innen már tudod az összes oldalát, számolhatod a kerületet is.

2015. okt. 7. 22:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Javítom, elírtam:

x^2 + x^2 = (x+2)^2

2015. okt. 7. 22:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam csak innen nem tudtam már az x-et kiszámolni.
2015. okt. 7. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
8+6*gyök2 cm
2015. okt. 7. 23:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálnám:

[link]

2015. okt. 7. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

> Eddig én is eljutottam csak innen nem tudtam már az x-et kiszámolni.


Mármint a 2x^2=(x+2)^2 ahol x>0 kifogott rajtad? Ez valami vicc? Milyen lépéseket végeztél? Hol akadtál el?

2015. okt. 8. 10:08