Adott a(6;4) és az a-b(-2;16) vektorok


Számold ki b vektort!

6-b1=-2 b1=8

és 4-b2=16 b2=-12


Számítsd ki az a és b vektor skaláris szorzatát és az általuk bezárt szöget !


Megoldottam ezt is,de valahogy olyan furcsa lett.Levezetné nekem valaki?



2015. okt. 4. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen furcsa lett?

[link]

2015. okt. 4. 19:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez lett,de a skaláris szorzatnál nem úgy kellene,hogy az a koordinátái négyzeten,összeadva a gyök alatt,meg ugyanígy a b-vel is,majd szorozva cosalfa és ez egyenlő 0-val?
2015. okt. 4. 19:43
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

\vec{a}\cdot\vec{b}=a_i\cdot b_i

|\vec{a}|=\sqrt{\vec{a}\cdot\vec{a}}


[link]

2015. okt. 5. 08:59