50^150+100^100 vagy 250^100 + 5000^502015. okt. 3. 23:26
3/5 anonim válasza:
Összegszerűen kiszámolni többféle számológéppel, alkalmazással lehet, de, gondolom, nem ezt a feladat-megoldás az elvárt.
④ 5000^50 = 50^50 * 100^50
① 50^150 = (50^50)^3 = 50^50 * 50^50 * 50^50 = 50^50 * 100^50 * 25^50
① a ④-től 25^50-szer nagyobb.
———–––———–––
② 100^100
③ 250^100 = 100^100 * 2,5^100
③ a ②-tól 2,5^100-szor nagyobb.
———–––———–––
25^50 = 2,5^50 * 10^50 (bal oldali)
2,5^100 = (2,5^50)^2 = 2,5^50 * 2,5^50 (jobb oldali)
10^50 >> 2,5^50, tehát 2,5^50 * 10^50 >> (2,5^50)^2
Vagyis: a bal oldali (az első) összeg (jóval) nagyobb, mint a jobb oldali (második).
4/5 anonim válasza:
Nem először tréfál meg a GYK-megjelentetés. Egyszerű aláhúzás volt; de odakerült a végére R és új sorba 12; vonás; ezeket nem én írtam, kérem figyelmen kívül hagyni.