50^150+100^100 vagy 250^100 + 5000^50
2015. okt. 3. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2.
2015. okt. 4. 00:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első nagyobb, kiszámoltam.
2015. okt. 4. 00:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Összegszerűen kiszámolni többféle számológéppel, alkalmazással lehet, de, gondolom, nem ezt a feladat-megoldás az elvárt.


④ 5000^50 = 50^50 * 100^50


① 50^150 = (50^50)^3 = 50^50 * 50^50 * 50^50 = 50^50 * 100^50 * 25^50


① a ④-től 25^50-szer nagyobb.

———–––———–––

② 100^100


③ 250^100 = 100^100 * 2,5^100


③ a ②-tól 2,5^100-szor nagyobb.

———–––———–––

25^50 = 2,5^50 * 10^50 (bal oldali)

2,5^100 = (2,5^50)^2 = 2,5^50 * 2,5^50 (jobb oldali)

10^50 >> 2,5^50, tehát 2,5^50 * 10^50 >> (2,5^50)^2


Vagyis: a bal oldali (az első) összeg (jóval) nagyobb, mint a jobb oldali (második).

2015. okt. 4. 01:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem először tréfál meg a GYK-megjelentetés. Egyszerű aláhúzás volt; de odakerült a végére R és új sorba 12; vonás; ezeket nem én írtam, kérem figyelmen kívül hagyni.
2015. okt. 4. 01:13
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Első a nagyobb.
2015. okt. 4. 08:59