Valaki megtudná oldani? x^6 -28x^3 +3 = 0

2015. okt. 3. 10:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi az + 27 a vegen
2015. okt. 3. 10:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Most hol van a 27 akkor? Leírnád még egyszer?:)
2015. okt. 3. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:

kögygyök(x^6-28x^3+27)=0

x^2-28x+3=0

x=(-(-28)+gyök(28^2-4*1*3))/2

és x=(-(-28)-gyök(28^2-4*1*3))/2

2015. okt. 3. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:
*köbgyök
2015. okt. 3. 11:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a 3-as helyett van 27, akkor:


x^6 -28x^3 +27 = 0

x^3=y


y^2-28y+27=0

Ebből y=1 vagy x=2


Tehát ha y=x^3=1, ebből x=1

ha y=x^3=27, ebből x=3


Vagyis x=1 vagy x=3

2015. okt. 3. 11:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi :)(igen a 3 mas helyett van )
2015. okt. 3. 13:39