2015. szept. 30. 17:12
1/2 anonim válasza:
Ezek a számok egy számtani sorozatot alkotnak.
1.) Az első tag?
Az első ilyen szám a 2. (2/3 = 0 egész és a maradék 2.)
2.) A differencia?
Ezek a számok 3 különbséggel követik egymást: 2, 5, 8, 11, 14 …
3.) Az utolsó tag?
2005 nem osztható 3-mal, mert számjegyeinek összege nem osztható 3-mal.
2004 osztható 3-mal, mert számjegyeinek összege osztható 3-mal. De, ha a 2 maradékot hozzáadjuk, az több mint 2005.
2003 nem osztható 3-mal, mert …
2002 nem osztható 3-mal, mert …
2001 osztható 3-mal mert … És 2001+2=2003; ez 2005 előtt van, tehát ez az utolsó szám a sorozatban.
4.) Hanyadik tag a 2003?
(2003-2)/3 + 1 = 668. tag.
5.) A sorozat összege?
(a1 + a668) * (668/2) = (2 + 2003) * 334 = 2005 * 334 = 669 670.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2015. szept. 30. 18:22