Egy autó sebessége 5 s alatt 15 m/s-ról egyenletesen 25 m/s-ra növekszik. Mennyi a gyorsulása?


Levezetéssel együtt kell megoldanunk.

Köszi a segítséget.


(Bocsi, hogy nem rövidítéseket használok, máshogy nem engedte kirakni a kérdést.)


2015. szept. 29. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

t=5s

v1=15m/s

v2=25m/s

a=?

v2=v1+a*t

a=v2-v1/t=10/5=2

2015. szept. 29. 19:29