Sziasztok! Valaki tudna segíteni ezekben a feladatokban? A matek tanárunk nagyon szarul magyaráz így sajnos nem értem ezeket. Létszíves valaki segítsen. Nem szeretnék 1-est kapni. Szüleim 9-ig dolgoznak így őket nem tudom megkérni.
Ezek lennének a feladatok.
Írd át tört alakba!
75℅=
200℅=
15℅=
40℅=
45℅=
98℅=
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
2015. szept. 29. 18:16
1/2 anonim válasza:
75%=75/100
Mivel mindketto osztható 25tel, ezert egyszerusited
75/25=3
100/25=4
Tegat 3/4 az eredmény, remélem segíthettem
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, igen nagyon sokat segítettél. Most már végre értem. Délután 5 óta itt gubasztok, az iroasztal felett,de végre meg értettem. Nagyon szépen köszönöm. :)
2015. szept. 29. 18:27