Nem értem hogy kell kiszámítani ezeket. Valaki érti hogy kell ezeket meg csinálni? MATEK


Sziasztok! Valaki tudna segíteni ezekben a feladatokban? A matek tanárunk nagyon szarul magyaráz így sajnos nem értem ezeket. Létszíves valaki segítsen. Nem szeretnék 1-est kapni. Szüleim 9-ig dolgoznak így őket nem tudom megkérni.

Ezek lennének a feladatok.

Írd át tört alakba!

75℅=

200℅=

15℅=

40℅=

45℅=

98℅=

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



2015. szept. 29. 18:16
 1/2 anonim válasza:

75%=75/100

Mivel mindketto osztható 25tel, ezert egyszerusited

75/25=3

100/25=4

Tegat 3/4 az eredmény, remélem segíthettem

2015. szept. 29. 18:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, igen nagyon sokat segítettél. Most már végre értem. Délután 5 óta itt gubasztok, az iroasztal felett,de végre meg értettem. Nagyon szépen köszönöm. :)
2015. szept. 29. 18:27