a levezetés hogy van?2015. szept. 29. 17:18
1/2 anonim válasza:
Itt egy egyszerű egyenes arányosságot kell felírni: a kristályvizes só tömege úgy aránylik a vízmentes só tömegéhez, mint a két moláris tömeg egymáshoz.
Vagyis:
4,56/2,4 = (120,3 + 18*x)/120,3, ahol x a kristályvizek száma
az egyenletet x-re megoldva x=6-ot kapsz eredményül.
(120,3*4,56)/2,4=120,3+18*x
18x = ((120,3*4,56)/2,4)-120,3
18x = 108,27
x = 6,015 ~ 6
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, életmentő volt :D
2015. szept. 29. 18:27