Smile0 kérdése:

Fizikában hogy számolom ki ezt?


Egy autó sebessége 54 km/h. Hány mp alatt tesz meg 2 km utat?

plusz még egy kérdésem lenne. Például van ez, hogy 54 km/h és ezt a km/h hogy kell átváltani m/s-ra, és m/s átváltani km/h-ra?

nem tudom mennyire voltam érthető.



2015. szept. 26. 16:40
 1/5 anonim válasza:

V=s/t neked kell a t, akkor


t=s/v

V=54 km/h

S=2 km (itt nem kell átváltanod, mert km mindkettő)

T=2/54=0,4 h -> 24 min

2015. szept. 26. 16:56
 2/5 A kérdező kommentje:

oké, ez a 3. eredmény és mind más xdddd

azért köszönöm :)

2015. szept. 26. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindig elfelejtem hogy szorozni vagy osztani kell 3,6-al az átváltáskor. Ezért meg sem jegyzem hanem ha előadódik ilyen feladat akkor a logikát veszem elő.


Például az 54 km/h hány m/s?

54 km/h = 54 000 m/h. Mivel 1 km = 1000 m.

54 000 m/h = 54 000 m/3600s = 54/3,6 m/s = 15 m/s (1 óra = 3600 s és 1000-el egyszerűsítettünk)

Vagyis kijött hogy az 54 km/h-t osztani kell 3,6-al hogy megkapjuk m/s-ban a 15 m/s-ot.

Nézzük meg hogy 15 m/s esetén 2000 m utat mennyi idő alatt tesz meg: t = s/v = 2000 m / 15 m/s = 133,33 s.

2015. szept. 26. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én mindig elfelejtem hogy szorozni vagy osztani kell 3,6-al az átváltáskor. Ezért meg sem jegyzem hanem ha előadódik ilyen feladat akkor a logikát veszem elő."


Én abból indultam ki valaha, hogy kisebb mértékegység - nagyobb mérőszám -> ha nagyobb mérőszám, akkor szorozni kell. Azt persze tudni kell, hogy a m/s a nagyobb mértékegység.

2015. szept. 26. 17:35
 5/5 tatyesz ***** válasza:

#1 nem jól számolsz:


"T=2/54=0,4 h -> 24 min"


Helyesen:


T=2/54=0,037 h -> 2,22 min -> 133,33 s


#3-asnak is ez jött ki, szóval csak jó lesz ez :)

2015. szept. 27. 16:22