lg x + lg y = 3lg 2



Ez egy egyenletrendszer II. tajga


2010. márc. 14. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. márc. 14. 09:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem nem használhattok wolframot dolgozaton úgyhogy érdemes hasznáéni az azonos alapú logaritmusok azonosságait (amik egyébként a hatványokéiból levezethetőek), gondolom tanultátok őket ha ez a házi.


Konkrétan itt: log(a)+log(b)=log(a*b) , így lg(x*y)=3*lg(2) , ezt 10-es hatványra emelve( ha az lg a tízes hatvány): x*y=10^(3*lg(2))=2^3=8 .

2010. márc. 14. 10:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 14. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kukacoskodni akarok, de ha ez egy egyenletrendszer 2. tagja mint ahogy írtad akkor kellene az első tagja is a megoldáshoz nem? Mert akkor a két egyenlet közül az egyikből vhogy ki lehetne fejezni vagy x-et vagy y-t és behelyettesíteni a másik egyenletbe. Vagy egyenlő együtthatók módszerével megoldani az egészet. De egyenletrendszereknél soha nem külön oldjuk meg a két egyenletet
2010. márc. 14. 23:40