Háziban kéne segítség, még nem csináltunk ilyent de már feladta a tanár házinak. Segítsetek. Lehetőleg levezetéssel. :) Köszi [link]
2015. szept. 19. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsőnél átrendezed az egyenletet. Mivel ctg(90-x) = tgx

ezért a számlálóból kiesik a ctg54 és a tan36 (mivel a kettő ugyanakkora ezért különbségük nulla)


A sin45 és cos45 = √2/2 így a számlálóban marad 2·√2/2 vagyis √2


a nevezőben cos60 = sin30 = 1/2 ---> 3/2 - 5/2 = -1



√2 / -1 = -√2 az eredmény.



a harmadikban beszorzol 1+cosx


marad, hogy 1+cosx-sin^2x = cosx -cos^2x


kiesik a cosx, hozzáadsz sin^2x-et és teljesül az egyenlet, -mivel 1 = cos^2(x) + sin^2(x)



a világítótornyosban a egy olyan háromszöget rajzolsz ahol a szemközti oldal 750 a másik befogó meg x, míg a közbezárt szög 7


tg7 = 750/x ---> x = 750/tg7


a másodikat meg számológéppel csináld, az most nálam nincs

2015. szept. 19. 17:22