Van egy számtani sorozat, már pár órája nézem de nem jövök rá. Mi ez?


Az a feladat, hogy: egy számtani sorozat első 3 tagjának összege 30-al kisebb, mint a 3 következő tag összege. Az első 6 összege 60

Melyik ez a sorozat?

Nem tudom, hogy tényleg ennyire nehéz, vagy én vagyok hülye.. Köszi előre is!


2015. szept. 19. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mennyi segítség elég? Van két ismeretlened, az első tag és a differencia - és szóban megadtak két egyenletet, azokat át kéne fordítani a számok nyelvére. Aztán egyik egyenletből kifejezni az egyik ismeretlent, behelyettesíteni a másikba, attól az egy ismeretlenes lesz, azt meg megoldod, mint a pinty.
2015. szept. 19. 09:37
 2/2 anonim ***** válasza:

x1+x2+x3 = x4+x5+x6-30

x1+x1*d+x1*2d = x1*3d+x1*4d+x1*5d-30


ezekből ki is jön a differencia (d) értéke.

x1-t meg a x1+x2+x3+x4+x5+x6=60 - ből megkapod ami

6x1+15d = 60 , ahol a d-t már tudod.

2015. szept. 19. 09:44