Ezt a gyökvonásos feladatot hogy kell megoldani?

[link]
2015. szept. 13. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyökvonás azonosságai miatt


=gyök((5-gyök(21)*(5+gyök(21))


Használva az (a-b)*(a+b)=a^2-b^2 azonosságot:


=gyök(25-21)=gyök(4)=2 ||

2015. szept. 13. 13:29