|(3x+2)/(x-1)|=3
Már sokféleképpen próbáltam, de sehogy sem jutottam egyről a kettőre.
2015. szept. 12. 17:33
1/3 anonim válasza:
bontsd két esetre:
a) (3x+2)/(x-1)=3
b) (3x+2)/(x-1)=-3
x-1≠0, tehát x≠1
a) 3x+2=3(x-1)
3x+2=3x-3
2=-3, ellentmondás
b) 3x+2=-3(x-1)
3x+2=-3x-1
6x=-3
x=-1/2
2/3 anonim válasza:
Bocsánat! Az első válasz b) részében van egy előjel tévesztés (elütés):
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Viszont a tanár azt mondta, hogy négy lehetőség lesz.
2015. szept. 12. 19:41