Ezt az abszolútértékes egyenletet hogy kell megoldani?


|(3x+2)/(x-1)|=3


Már sokféleképpen próbáltam, de sehogy sem jutottam egyről a kettőre.



2015. szept. 12. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

bontsd két esetre:

a) (3x+2)/(x-1)=3

b) (3x+2)/(x-1)=-3


x-1≠0, tehát x≠1


a) 3x+2=3(x-1)

3x+2=3x-3

2=-3, ellentmondás


b) 3x+2=-3(x-1)

3x+2=-3x-1

6x=-3

x=-1/2

2015. szept. 12. 17:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Az első válasz b) részében van egy előjel tévesztés (elütés):

[link]

2015. szept. 12. 17:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Viszont a tanár azt mondta, hogy négy lehetőség lesz.
2015. szept. 12. 19:41