Matek logika->Egy embernek mindennap be kell vennie 1-1db különböző gyógyszert.4 db maradt de az összekeveredett, viszont 2t aznap be kell vennie. Folytatás lejjebb. Ötletek?


Matematika feladat, kombinatorikat tanulunk, de sajnos ezt nem tudom megoldani, tudtok segiteni? A feladat teljes része itt van:

Matek logika->Egy embernek mindennap be kell vennie 1-1db különböző gyógyszert. 4 db maradt de az összekeveredett, viszont 2t aznap be kell vennie. Ha nem vesz be meghal. Ha csak 1et akkor is. Ha 2db ugyanolyat akkor szintén meghal. Hogy találja ki, hogy melyik 2t kell bevennie, hogy ne haljon meg?



2015. szept. 9. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyiből max. a valószínűségét lehet meghatározni annak, hogy túléli a napot;


kedvező/összes=4/(4 alatt a 2)=4/6=2/3=~66,66%.

2015. szept. 9. 23:51
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)
2015. szept. 10. 07:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű, elfelezi az összes gyógyszert, és mindegyiknek beveszi a felét. Így mindkét fajta gyógyszerből 1 gyógyszernyit vesz be.
2015. szept. 10. 08:07