Ki tudja a halmazos matek feladatomat (nagyon szépen kérem)?


A feladat: 60 nyolcadikos tanuló 40 %-a vesz részt a kémia vagy a cselgáncs diákkör munkájában. A két diákkör foglalkozásain részt vevő tanulók egynegyede mindkét diákkörben dolgozik. A kémia diákkör taglétszáma 12-vel több, mint a cselgáncs diákköré. A feladat mellett van egy halmaz. Az alaphalmaz, és a két részhalmaz, meg a metszetük, ugye. És abba kell beleírni, hogy hány tanuló tartozik egyes részeibe. És ha ez még nem elég (:D), akkor vannak még plusz kérdések: a, A nyolcadikosok hány százaléka dolgozik a kémia diákkörben? b, A nyolcadikosok hány százaléka tagja pontosan az egyik diákkörnek? c, A nyolcadikosok hány százaléka tagja legfeljebb az egyik diákkörnek? d, Ha találomra megszólítunk egy nyolcadikost, akkor mi az esélye annak, hogy olyan kémia diákkörös tanulót szólítunk meg, aki nem cselgáncsozik?

Ha valaki válaszol nekem (akár az egyik kérdésre is) ígérem, megy a zöld pacsi, és előre is nagyon szépen köszönöm:)


2015. szept. 8. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
90*40%+12 és kijön a cselgáncs és ahhoz hozzá adod a kijött eredményt (X+12) ha jól emlékszem
2015. szept. 8. 19:03
 2/4 Bugya Péter ***** válasza:

60*40%=24 a tanulók száma

24 negyede 6, akik mindkét szakkörre járnak (metszetbe)

24-6=18 marad, akik csak 1 szakkörbe járnak

x:kémia

y: cselgáncs

x+y=18

X=y+12 a kémiára többen járnak

y+12+y=18 visszahelyettesítve az első egyenletbe

2y+12=18

2y=6

y=3 a csak cselgáncsos

x=15 a csak kémiás

Kémián tehát6+15=21 tanuló ami87,5% a 24-nek

b.

csak 1 szakkörösök száma: 3+15=18, ami a 75%-a a 24-nak

2015. szept. 9. 09:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek. :) Ment a zöld pacsi ;)
2015. szept. 16. 19:27
 4/4 Florathedino válasza:
Kedves Butya Péter! Az a, b, c, d, kérdések nem a 40%-hoz szólnak, hanem a nyolcadikosok, azaz a 100%-hoz
2019. szept. 8. 19:29