Leellenőriznétek néhány feladatomat? NAGYON FONTOS


1. feladat


(12a+5b-3c)-(-5a-7b+3c)= 7a-2b


x(x-y)-y(x-y)= x a négyzeten mínusz y a négyzeten


(a-3)*(a+4)-(a-2)*(a+5)= (a a négyzeten +1)-(a a négyzeten +1) (itt nem kell csinálni még vele valamit? vagy így elég?)


Van két feladat, amit nem értek, ezek azok:

"Hozd egyszerűbb alakba!"

(3*7^3)^4 9^5*3^8

----------*--------- = ?????

3^6 49^6


Bocsi, ezt a nagy törteset csak így tudtam leírni....



a 2. feladat amit nem értek: 1,6*10^-5*2,5*10^7 (a második szám az tíz a mínusz ötödiken)


Remélem tudtok segíteni!



2015. jan. 11. 11:42
 1/1 HelenaB válasza:

(12a+5b-3c)-(-5a-7b+3c) = 12a+5b-3c+5a+7b-3c = 17a+12b-6c


x(x-y)-y(x-y) = x^2-xy-xy+y^2 = x^2-2xy+y^2


(a-3)(a+4)-(a-2)(a+5) = a^2+4a-3a-12-(a^2+5a-2a-10) = a^2+a-12-a^2-5a+2a+10 = -2a-2


A tört:

[(3*7^3)^4/(3^6)] * [(9^5*3^8)/(49^6)] = [(3^4*7^12)/3^6] * [(3^5*3^5*3^8)/(7^6*7^6)] = [(3^4*7^12)/(3^6)] * [(3^18)/(7^12)] = [(3^4*7^12*3^18)/(3^6*7^12)] = [(3^22*7^12)/(3^6*7^12)] = 3^16


1,6*10^-5*2,5*10^7 = 4*10^2 = 400

2015. jan. 11. 15:45