A centrifuga fordulatszáma 700 1/min, dobjának átmérője 30 cm. A forgó dob oldalfalára "tapadt" egy 5 dkg tömeegű zokni.
a, Mekkora a zokni periódus ideje, szögsebessége, sebessége?
b, Mekkora erő kényszeríti egyenletes körmozgásra a centrifuga oldalfalára "tapadt" zoknit?
2015. szept. 7. 19:20
11/12 Bugya Péter válasza:
f=700 1/min=11,67 Hz
d= 2R =0,3m
m=5kg
a,
T=?
T=1/f=1/11,67=0,086s
v=2*R*pí*f=11m/s
szögsebesség: 2*pí*f=73,3 1/s
b,
F=?
F=m*acp=m*v^2/R=40,3N
12/12 anonim válasza:
"Úristen!" Ide milyen nagyokos istenségek járnak,akik semmit se tudnak!