A centrifuga fordulatszáma 700 1/min, dobjának átmérője 30 cm. A forgó dob oldalfalára "tapadt" egy 5 dkg tömeegű zokni.

a, Mekkora a zokni periódus ideje, szögsebessége, sebessége?

b, Mekkora erő kényszeríti egyenletes körmozgásra a centrifuga oldalfalára "tapadt" zoknit?


2015. szept. 7. 19:20
1 2
 11/12 Bugya Péter ***** válasza:

f=700 1/min=11,67 Hz

d= 2R =0,3m

m=5kg


a,

T=?

T=1/f=1/11,67=0,086s

v=2*R*pí*f=11m/s

szögsebesség: 2*pí*f=73,3 1/s

b,

F=?

F=m*acp=m*v^2/R=40,3N

2015. szept. 8. 11:29
 12/12 anonim ***** válasza:
"Úristen!" Ide milyen nagyokos istenségek járnak,akik semmit se tudnak!
2015. szept. 8. 20:01
1 2