Sziszka7249 kérdése:

Egy téglatest testátlójának a hossza 7cm, felszíne 72cm^. Mekkora éleinek az összege?

Köszi szépen előre is

2015. szept. 7. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a 3 él hossza a,b,c.

testátló^2=a^2+b^2+c^2( képlet , de pitagorasz tételekből a téglatestbe könnyen kijön)==>a^2+b^2+c^2=7^2=49

felszin=2(ab+bc+ac)==>ab+ac+bc=36

tudjuk hogy (a+b+c)^2=a^2+b^2+c^2+2(ab+bc+ac)===>

(a+b+c)^2=49+72=121===>a+b+c=11

2015. szept. 7. 18:43