Köszi szépen előre is2015. szept. 7. 18:32
1/1 anonim válasza:
Legyen a 3 él hossza a,b,c.
testátló^2=a^2+b^2+c^2( képlet , de pitagorasz tételekből a téglatestbe könnyen kijön)==>a^2+b^2+c^2=7^2=49
felszin=2(ab+bc+ac)==>ab+ac+bc=36
tudjuk hogy (a+b+c)^2=a^2+b^2+c^2+2(ab+bc+ac)===>
(a+b+c)^2=49+72=121===>a+b+c=11