Egy 34 fős osztályban 18-nak a matematika,15-nek az irodalom a kedvenc tantárgya,5 tanulónak mindkét tárgy a kedvence. Az osztályból 1 tanulót véletlenszerűen kiválasztva mennyi annak a valószínűsége, hogy?


a. A két tantárgy közül legalább az egyik a kedvenc tantárgya;

b. egyik tantárgy sem a kedvence?


Valaki tudna segíteni hogyan kell kiszámolni?



2015. szept. 7. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a. azoknak a száma akiknek van legalább 1 kedvencük= 18+15-5=28, az 5-öt azért kell levonni, mert ők mindkét halmazba benne vannak, de ugyanazokat a diákokat jelentik.==> valószinűség=kedvező esetek/összes eset=28/34=14/17

b.valószinűség=(34-28)/34=6/34=3/17

2015. szept. 7. 18:18
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, azt nem értem, ha egyik tantárgy sem kedvence az miért jön ki úgy hogy mindkét tantárgya kedvence osztva összessel, hisz mindenkinek van kedvenc tantárgya?
2015. szept. 7. 19:18