a. A két tantárgy közül legalább az egyik a kedvenc tantárgya;
b. egyik tantárgy sem a kedvence?
Valaki tudna segíteni hogyan kell kiszámolni?
2015. szept. 7. 18:03
1/2 anonim válasza:
a. azoknak a száma akiknek van legalább 1 kedvencük= 18+15-5=28, az 5-öt azért kell levonni, mert ők mindkét halmazba benne vannak, de ugyanazokat a diákokat jelentik.==> valószinűség=kedvező esetek/összes eset=28/34=14/17
b.valószinűség=(34-28)/34=6/34=3/17
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, azt nem értem, ha egyik tantárgy sem kedvence az miért jön ki úgy hogy mindkét tantárgya kedvence osztva összessel, hisz mindenkinek van kedvenc tantárgya?
2015. szept. 7. 19:18