Háromszög köré írható kör középpontja?


Nekem X=1,56 Y=2,44 lett,valaki utánaszámolna,csak mert nem vagyok biztos abban,hogy jól számoltam.

Adatok:

A(-2;3)

B(2;-2)

C(6;2)


AB(4;-5) BC(4;4) AC(8;-1)

F1(AB):0;0,5 (P0)

F2(BC):(4;0) (P0)

F3(AC):2;2,5


V2x+V1y=V2x0+V1y0 -> 4x+4y=16 és 5x-4y=-2 (beszoroztam -1gyel)


5x-4y=-2

4x+4y=16 Egyenletrendszer eredménye x=14/9(~1,56) ebből Y=2,44



2015. szept. 5. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Én így szoktam magamnak ellenőrizni:

[link]

2015. szept. 5. 18:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Őőő,ez egy kicsit magas nekem.Akkor az enyém jó?
2015. szept. 5. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem! A vége nem jó.

4x+4y=16. Ezt végig osztva néggyel rendezve: y=-x+4. Ez jó.

A másik egyenletet (5x-4y=-2) valahol elszámoltad.

2015. szept. 5. 18:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt le tudnád nekem vezetni?Hiába számoltam újra,így is csak 4x-5y=2,5 jött ki :/
2015. szept. 5. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Én le tudom vezetni, de a hibádat csak akkor találnám meg, ha látnám a levezetésedet. (pl. fénykép?)
2015. szept. 5. 18:59
 6/7 A kérdező kommentje:

Amelyik jó volt,ott az azonos számok miatt mindegy volt,de valójában nem tudtam,hogy mi a képlet.

ELőször ezzel számoltam: V2x+V1y=V2X0+V1Y0,ami -5x+4y=-5x0(0 marad)+4x0,5

-5x+4y=2 (beszoroztam -1gyel,és így 5x-4y=-2 lett)


Mivel kiderült neked köszönhetően,hogy rossz,gondoltam rossz a képlet,így a V1-et és V2-t megcseréltem,így lett 4x-5y=2,5 az eredményem.

2015. szept. 5. 19:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Újracsináltam,és az ábrázolás és számolás során ugyanazt kaptam,köszönöm :)
2015. szept. 5. 21:11