A magyar értelmező kéziszótár címszavakat tartalmazó oldalai 1-től 1550-ig számozottak. Az oldalak sorszámozása közben hány számjegyet nyomtattak a lexikon lapjaira?2015. szept. 3. 17:50
1/2 anonim válasza:
1-jegyű 1. – 9., (9-1+1=) 9 db van, összesen 9*1=9 számjegy.
2-jegyű 10. – 99., (99-10+1=) 90 db van, összesen 90*2=180 számjegy.
3-jegyű 100. – 999., (999-100+1=) 900 db van, összesen 900*3=2700 számjegy.
4-jegyű 1000. – 1550., (1550-1000+1=) 551 db van, összesen 551*4=2204 számjegy.
Az összes: 9 + 180 + 2700 + 2204 = 5093 számjegy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy a lépéseket is leírtad!
2015. szept. 4. 07:37