(2+3^1/2) ^1/2 + (2-3^1/2) ^1/2=6^1/2?

És ha igen, mégis, hogyan kell egyszerűsíteni a bal oldalt? Mert nekem ez mindig 4=6
2010. márc. 11. 18:06
 1/4 czibles ***** válasza:
tagonként ugye nem emeltél négyzetre?
2010. márc. 11. 18:09
 2/4 A kérdező kommentje:

ha négyzetre emelek akkor

(2+3^1/2)^1+(2-3^1/2)^1=6^1

2+(3^1/2)+2-(3^1/2)=6

4=6


Hol a hiba?

2010. márc. 11. 18:19
 3/4 czibles ***** válasza:

2.sorban

tagonként NEM emelünk négyzetre!

(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2

nem ismerős?

2010. márc. 11. 19:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, megvan kezdem kibogarászni, köszönöm szépen.
2010. márc. 11. 20:00