A nitrogén és az oxigén egy vegyületében a tömegarány 7:16. A vegyület moláris tömege: 92 g/mol. Mi a vegyület összegképlete?


Légyszi segítsetek!

Előre is köszönöm.


2010. márc. 11. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

moltömeg: 92 g/mol

ez 7:16 arányban oszlik meg N és O között összesen 23 tömeg egység)

Oxigén tömege: 92*7/23 = 28g

Nitrogén: 92*16/23 = 64g

a tömegeket mol-ba átváltva:

N: 28/14 =2

O: 64/16 = 4

tehát a molekulában a nitrogén és az oxigén aránya: 2:4 vagyis 1:2

képlet lehet: N2O4, vagy NO2 is

2010. márc. 11. 18:16