Légyszi segítsetek!
Előre is köszönöm.
2010. márc. 11. 17:20
1/1 anonim válasza:
moltömeg: 92 g/mol
ez 7:16 arányban oszlik meg N és O között összesen 23 tömeg egység)
Oxigén tömege: 92*7/23 = 28g
Nitrogén: 92*16/23 = 64g
a tömegeket mol-ba átváltva:
N: 28/14 =2
O: 64/16 = 4
tehát a molekulában a nitrogén és az oxigén aránya: 2:4 vagyis 1:2
képlet lehet: N2O4, vagy NO2 is