Az xOy derékszögű koordináta rendszerben adottak az A(2,1) és B(-1,2) pontok. Határozd meg a C (eleme AB) pont koordinátáit, ha CA/CB=22015. szept. 1. 09:28
1/2 anonim válasza:
Ha CA 2-szer akkora mint CB, akkor a C nem más, mint az egyik harmadoló pontja az AB szakasznak.
A harmadolópontra pedig van képlet:
A képletben az A ponthoz van közelebb a harmadolópont. A mostani feladatban viszont a B-hez van közelebb a C. Tehát erre oda kell figyelni!
A(2; 1)
B(-1; 2)
C(x; y)
x = (2 + 2 * (-1)) / 3 = (2 - 2) / 3 = 0
y = (1 + 2 * 2) / 3 = (1 + 4) / 3 = 5/3
Tehát C(0; 5/3)
Ellenőrzésképpen számold ki a CA és CB szaakszok hosszát, és nézd meg, hogy a hányadosuk 2-e.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 1. 15:25