Hogy kell megoldani ezt a feladatot?

Az xOy derékszögű koordináta rendszerben adottak az A(2,1) és B(-1,2) pontok. Határozd meg a C (eleme AB) pont koordinátáit, ha CA/CB=2
2015. szept. 1. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha CA 2-szer akkora mint CB, akkor a C nem más, mint az egyik harmadoló pontja az AB szakasznak.


A harmadolópontra pedig van képlet:

[link]


A képletben az A ponthoz van közelebb a harmadolópont. A mostani feladatban viszont a B-hez van közelebb a C. Tehát erre oda kell figyelni!


A(2; 1)

B(-1; 2)

C(x; y)


x = (2 + 2 * (-1)) / 3 = (2 - 2) / 3 = 0

y = (1 + 2 * 2) / 3 = (1 + 4) / 3 = 5/3


Tehát C(0; 5/3)


Ellenőrzésképpen számold ki a CA és CB szaakszok hosszát, és nézd meg, hogy a hányadosuk 2-e.

2015. szept. 1. 14:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 1. 15:25