Sziasztok! Tudom, hogy a matek leckét nehéz így elmagyarázni, úgyhogy leírnám az eredeti szöveget:
Egy téglalap területe 245,6 dm2, az egyik átlója 19,7 fok-os szöget zár be a téglalap egyik oldalával. Mekkorák a téglalap oldalai?
Igazából a levezetés érdekelne :)
köszönöm
2010. márc. 10. 20:16
1/4 anonim válasza:
Legyen az átló hossza e (két átlója van, ezek egyenlő hosszúak). Mivel 19.7 fokos szöget zár be az egyik oldalával, ezért két oldala: a=e*sin(19.7) és b=e*cos(19.7), így területe: T=a*b=e^2*sin(19.7)*cos(19.7)=245.6 a feltételek szerint, innen e=47.56, ebből: a=e*sin(19.7)=5.19 és b=e*cos(19.7)=47.28
2/4 anonim válasza:
Első vagyok, a válaszok az oldalakra persze deciméterben értendőek.
3/4 anonim válasza:
Bocs, linux alatt vagyok, és elszámoltam magam, szóval a helyes eredmény 4 tizedesjegyre: e=27.8186, míg a=9.3776 és b=26.1904 mindezek dm-ben.
4/4 A kérdező kommentje:
huh köszönöm! most már ezt is tudom :)
2010. márc. 11. 17:14