a) Melyik az a szám, amelynek a 3/4 része 21/20?

b) A 3/4 melyik számnak a 21/20 része?

c) Melyik szám 4/3 része egyenlő a 3/4-szeresével?

d) Eddig eltelt a napból annyi idő, mint amennyi a hátralevőnek a 3/5 része. Hány óra van?



2015. aug. 23. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a)

x*(3/4) = 21/20

x*3 / 4 = 21/20

x*3 = (21/20) * 4

x = ((21/20) * 4) / 3 = (84/20) / 3 = 84/60 = 7/5


b)

x*(21/20)=3/4

x*21 / 20 = 3/4

x*21 = (3/4) *20

x = ((3/4)*20)/21 = (60/4)/21 = 60/84 = 5/7


c)

Nincs ilyen szám.

Egy számnak a 3/4-szerese, az a szám 3/4 része. Ez nem lehet egyenlő a 4/3 részével.


d)

x + x + (2/3)*x = 24

2*x + (2/3)*x = 24

(6/3)*x + (2/3)*x = 24

(8/3)*x = 24

x = 24 / (8/3) = 72/8 = 9

Ellenőrzés:

Ha most 9 óra van, akkor a 24 órából hátra van még 15.

15-nek az 1/5 része = 15/5 = 3.

15-nek a 3/5 része az az 1/5 rész 3-szorosa, tehát 3*3=9.

2015. aug. 23. 21:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. aug. 24. 17:24