Valaki letudná írni a válaszokat? És a levezetést is? Nagyon meghálálnám.

[link]
2015. aug. 23. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

1.feladat: a lényeg, hogy "szét kell szedni" a gyök alatt lévő számot, úgy, hogy az egyik tag egy négyzetszám legyen. mutatom:

√108=√9*12 , a 9 a négyzetszám, így azt ki tudod vinni a gyökjel alól, de ugye akkor el is végzed a gyökvonást.(√9=3) Tehát így fog kinézni: 3√12

Ha kérdeznéd, hogy mégis honnan tudjad, hogyan szedd szét két tagra ily módon, a válaszom, hogy osztogasd le a számot (ez esetben pl a 108at) négyzetszámokkal-mint 4, 16,25,36 stb! Így tehát a megoldás:


2√3-6√3+7√3 = 3√3 ezt így szoktuk hagyni, de ki is lehet számolni: ~5,2 lenne a végeredmény, kerekítve. Mint látod, a feladatnál arra kell törekedni, hogy minden tagot úgy alakíts át, hogy a gyökjel alatt ugyanaz a szám maradjon (ez esetben a 3). Ez azért fontos, hogy a végén össze tudd vonni!


a 2. feladatnál oda is írtad a képletet. Behelyettesítve:

-3+-√9-4*3*(-60)/6 = -3√279/6

x1= -3+27/6=4 x2=-3-27/6=-5

a két gyök összege tehát: 4+(-5)= -1 az eredmény


3. feladat:

egy derékszögű háromszögről van végülis szó, ahol az egyik befogó 1,5 m-es, a vízszintessel bezárt szög pedig 12°os. keressük az x-et, azaz a másik befogót. a szögfüggvények definíciója értelmében tangesről van itt szó. azaz: tg12°=1,5/x

0,2126=1,5/x

x= kerekítve 7,1 méter távol kell kezdődnie a feljárónak.


Próbálkozok a többivel is, csak túl hosszú lenne a válasz :D Ha nem értettél valamit az előzőkből, kérdezz csak.

2015. aug. 23. 18:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszi szépen :D
2015. aug. 24. 00:47