Segitséget szeretnék kérni matematikából (egyenes egyenlete)?

Add meg a P1P2 egyenes egy irányvektorát,normálvektorát,iránytangensét,és meredekségét ha P1(1,3) P2(2,4) és ird fel az egyenes egyenletét.
2015. aug. 16. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az irányvektor nyílván v=v(1,1) hiszen P1-ből P2-be való eljutás során 1 egységnyit kell lépni mindkét tengely irányába, azaz 45°-ban áll.


A normálvektor mivel erre merőleges, ezért

n=n(1,-1) vagy n=n(-1,1).


Az iránytangens épp a meredekséggel egyenlő. 45° tangense értelemszerűen 1, azaz a meredekség m=1.


Az egyenes egyenlete y=mx+b=x+b alakú.

Helyettesítéssel azonnal kapjuk hogy b=2, vagyis,


y=x+2 a keresett egyenes egyenlete.

2015. aug. 16. 20:59
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. aug. 17. 16:11