Add meg a P1P2 egyenes egy irányvektorát,normálvektorát,iránytangensét,és meredekségét ha P1(1,3) P2(2,4) és ird fel az egyenes egyenletét.2015. aug. 16. 20:12
1/2 anonim válasza:
Az irányvektor nyílván v=v(1,1) hiszen P1-ből P2-be való eljutás során 1 egységnyit kell lépni mindkét tengely irányába, azaz 45°-ban áll.
A normálvektor mivel erre merőleges, ezért
n=n(1,-1) vagy n=n(-1,1).
Az iránytangens épp a meredekséggel egyenlő. 45° tangense értelemszerűen 1, azaz a meredekség m=1.
Az egyenes egyenlete y=mx+b=x+b alakú.
Helyettesítéssel azonnal kapjuk hogy b=2, vagyis,
y=x+2 a keresett egyenes egyenlete.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. aug. 17. 16:11