2015. jún. 21. 22:03
1/3 anonim válasza:
Mivel s=s0+0.5at^2=v0t+(v0/dt)*dt^2=2v0dt, így nyílván v0=s/(2dt)=5m/s.
Másrészt dEm=0.5mdv^2=0.5m((3v0)^2-v0^2)=4mv0^2=120kJ.
2/3 A kérdező kommentje:
megkérlek eltudnád magyarázni hogy ez miből lett (v0/dt)*dt^2 ?
2015. jún. 23. 12:00
3/3 anonim válasza:
Beírod a gyorsulást a képletbe, nyílván a=2v0/dt.