Vízszintes egyenes pályán egyenletesen gyorsuló 1200 kg tömegű jármű sebessége 1 min alatt a háromszorosára nő, miközben 600 m utat tesz meg. Mekkora volt a kezdeti sebessége? (5 m/s) Mekkora a mozgási energiájának megváltozása? (120000 J)


2015. jún. 21. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel s=s0+0.5at^2=v0t+(v0/dt)*dt^2=2v0dt, így nyílván v0=s/(2dt)=5m/s.

Másrészt dEm=0.5mdv^2=0.5m((3v0)^2-v0^2)=4mv0^2=120kJ.

2015. jún. 21. 22:55
 2/3 A kérdező kommentje:
megkérlek eltudnád magyarázni hogy ez miből lett (v0/dt)*dt^2 ?
2015. jún. 23. 12:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Beírod a gyorsulást a képletbe, nyílván a=2v0/dt.
2015. jún. 23. 12:53