Mutassuk meg, hogy ha két tört összege egyenlő eggyel, akkor a törtek különbsége egyenlő a két tört négyzetének különbségével?

2015. aug. 4. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a^2 – b^2 = (a + b)*(a – b) = 1*(a – b) = a – b. QED.
2015. aug. 4. 21:30
 2/12 A kérdező kommentje:

Először is, nem tudom ,hogy ez a sor mit bizonyított, de biztos nem azt az állítást, amire a kérdést várom.


Két törtről van szó. Azaz a/b-ről és c/d-ről. Ez a két tört. És ha a/b + c/d = 1, akkor a/b - c/d = (a/b)^2 - (c/d)^2 -tel.


Ezt kéne bizonyítani.


Másodszor pedig nem tudom mi az, hogy "QED".

2015. aug. 4. 21:34
 3/12 A kérdező kommentje:
Amire választ várom. Bocsánat.
2015. aug. 4. 21:35
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja hogy te "a"-t és "b"-t egy-egy törtnek vetted.
2015. aug. 4. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor a te kedvedért leírom még egyszer, látom, kezdő vagy (például elfelejted, hogy a törtek is csak sima számok):

Legyen az egyik tört x = a/b, a másik y = c/d.

x – y = 1*(x – y) = (x + y)*(x – y) = x^2 – y^2,

ami éppen a bizonyítandó állítás (ez utóbbit jelenti a Q. E. D. – Google-özz rá).

2015. aug. 4. 21:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Az úgy más. Kezdem érteni.
2015. aug. 4. 21:37
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos. Viszont a QED jelentését nem találtam meg.
2015. aug. 4. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
2015. aug. 4. 21:43
 9/12 A kérdező kommentje:

- Ezt Kell Bizonyítani. -


Akkor már írhatnák a magyar jelentését rövidítve.


"EKB"

2015. aug. 4. 21:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Most mondjam azt, hogy ez volt az első találat a 'qed' keresésre?… [link]
2015. aug. 4. 21:45
1 2