Valaki segítene kémiából?


nyári házifeladatok..

kérlek segítsetek


1.) A folyadékkristályok melyik tulajdonságuk alapján használhatók fel elektromos berendezések kijelzőjeként?


2.) Hasonlítsd össze a diffúzió sebességét a folyadékokban és a gázokban!


3.) Mekkora az alábbiak térfogata normálállapotban?

a) 11 gramm szén-dioxid:

b) 192 gramm kén-dioxid:

c) 7 gramm szén-monoxid

d) 2 kg metán:


4.) Mi történik, ha a szénsavas limonádéhoz cukrot adunk? Magyarázd meg a jelenséget!


5.) Melyik sorban találhatók olyan anyagok, amelyek mindegyike 10°C hőmérsékleten és 0,1 MPa nyomáson szilárd halmazállapotú?

a) Se H2O Si Hg

b) SO3 I1 NaCl S8

c) Si Hg Fe CaCO3

d) F2 Cl2 Br2 I2

e) Al Ag Zn Hg



Köszönöm a segítséget


2015. aug. 4. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

2.) Diffúzió: az elegy elkeveredése a molekulamozgás hatására. A gázokban sokkal gyorsabban lejátszódik a folyamat, mivel szabadabban mozognak, mint a folyadék részecskéi. Kísérlet: a pohár aljára tölts málnaszörpöt, majd óvatosan vizet (hogy azonnal ne keveredjen össze) és figyeld meg, kb. 30 perc múlva teljesen elkeveredett a szörp és a folyadék. Gázokban: egy illatos sprayt fújj a levegőbe, kérd meg egy barátodat, hogy álljon 10 m távolságra, mérd az időt, mikor érzi az illatot!


3.) a) 11g CO2 térfogata normálállapotban

Normálállapot: 22,41 dm^3/mol

M(CO2)= 44g/mol

n= 11g / 44g/mol = 0,25 mol.

V= 0,25 mol * 22,41 dm^3/mol = 5,6025 dm^3.


b) 192g SO2:

M(SO2)= 64g/mol

n= 192g / 64g/mol = 3 mol.

V= 3 mol * 22,41 dm^3/mol = 67,23 dm^3.


c) 7g CO:

M(CO)= 28g/mol

n= 7g / 28g/mol = 0,25 mol.

V= 0,25 mol * 22,41 dm^3/mol = 5,6025 dm^3.


d) 2kg CH4:

2 kg = 2000g

M(CH4)= 16g/mol

n= 2000g / 16g/mol = 125 mol.

V= 125 mol * 22,41 dm^3/mol = 2801,25 dm^3 = 2,80125 m^3.


4.) Amikor cukrot adunk a szénsavas italhoz, a cukorkristályok felületén buborék képződik, így az ital felpezseg.


5.) a) Se, Si

b) SO3, I2, NaCl, S8

c) Si, Fe, CaCO3

d) I2

e) Al, Ag, Zn.

2015. aug. 5. 10:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöööm szépen :)))
2015. aug. 6. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:

a mértékegységet nem így tanuld meg hanem dm^3*mol^-1

magadnak teszel szívességet ha analízist is tanulsz majd


az első amúgy szerintem félvezető


ketteshez annyit tennék hozzá, hogy a diffúzió sebessége a moláris tömegtől függ, folyadékokban pedig a másodrendű kötésektől emellett

2015. aug. 9. 05:37