Álló vízben két csónak egyenletesen halad egymás felé. Sebességük külön-külön 0,6 . Amikor egymás mellé érnek az egyikről a másikra 60 kg tömegű testet tesznek át. Ezután a másik csónak eredeti irányában 0,4 sebességgel halad tovább. A levezetés kellene?Mekkora ennek a második csónaknak a tömege, ha a víz ellenállása elhanyagolható? (300 kg)2015. júl. 13. 09:52
1/3 anonim válasza:
Legyen m1 az első csónak üres tömege, m2 a másodiké; a sebességük v1 = 0.6 m/s, v2 = -0.6 m/s.
Az elején:
p1 = (m1+60)·0.6 - m2·0.6
A súly átrakása után:
p2 = m1·0.6 - (m2+60)·0.4
(az első csónak sebessége nem változhatott!)
Mivel nincs külső erő, a rendszer impulzusa megmarad:
p1 = p2
m1 kiesik, és kiszámolod m2-t.
2/3 Tom Benko válasza:
@SnowLioness: Miért ne változhatott volna? Sőt, kifejezetten változnia kellett. Kivéve persze, ha végtelen nagy tömegűnek kezeljük...
3/3 anonim válasza:
Mert azt írta, hogy "átteszik", nem azt, hogy "átdobják".