FIZIKA!? A feladat megoldása megvan, csak a levezetés nem megy.

Álló vízben két csónak egyenletesen halad egymás felé. Sebességük külön-külön 0,6 . Amikor egymás mellé érnek az egyikről a másikra 60 kg tömegű testet tesznek át. Ezután a másik csónak eredeti irányában 0,4 sebességgel halad tovább. A levezetés kellene?Mekkora ennek a második csónaknak a tömege, ha a víz ellenállása elhanyagolható? (300 kg)

2015. júl. 13. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legyen m1 az első csónak üres tömege, m2 a másodiké; a sebességük v1 = 0.6 m/s, v2 = -0.6 m/s.


Az elején:

p1 = (m1+60)·0.6 - m2·0.6


A súly átrakása után:

p2 = m1·0.6 - (m2+60)·0.4

(az első csónak sebessége nem változhatott!)


Mivel nincs külső erő, a rendszer impulzusa megmarad:

p1 = p2


m1 kiesik, és kiszámolod m2-t.

2015. júl. 13. 11:00
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
@SnowLioness: Miért ne változhatott volna? Sőt, kifejezetten változnia kellett. Kivéve persze, ha végtelen nagy tömegűnek kezeljük...
2015. júl. 14. 09:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert azt írta, hogy "átteszik", nem azt, hogy "átdobják".
2015. júl. 15. 07:58