Mennyi a megoldása a feladatoknak, és, hogy számoljátok ki?


Aki tud az segítsen bármennyiben.

[link]


2015. jún. 28. 21:00
 1/3 anonim válasza:

1., a, 10

b, 2

c, 1/3

d, 1/27


Itt találsz segítséget a további feladatokhoz: [link]

2015. jún. 28. 21:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszú leírni, és a fő baj, hogy hatványokat, gyököket itt lehetetlen elfogadható formában írni. Kézzel hiába írnám meg, mert nincs képbeviteli eszközöm.

Viszont, szépen formázott alakot mutat a [link] link számológépe.


1) A tört kitevő gyökvonással írható le.

Az egy-kettediken: a szám második gyöke, azaz négyzetgyöke; a két-harmadikon: a szám a másodikon, azaz a négyzeten és abból vont harmadik gyök.

A mínusz három-kettediken: a szám a harmadikon és abból vont négyzetgyök és mindennek a reciproka.

a) 10 b) 2 c) 1/3 d) 27/125 (ez téves az első válaszban)


A megadott linken a beírás (a billentyűket, itt, • karakterrel választom el, hogy a szöveges rész is elkülönüljön, a pöttyöt, természetesen, nem kell beírni; „C” a kijelző törlésére kell):

a) C•1•0•0•y az x-ediken•(•1•÷•3•)•=

d) C•(•2•5•÷•9•)•y az x-ediken•(•-•3•÷•2•)•=


2)

a) kettő a harmadikon és ez a negyedik gyök alatt

b) négy az ötödiken és ez a harmadik gyök alatt és (a mínusz miatt) az egész reciproka (a reciprok: egy per valami)

c) három per öt a négyzeten és ez az ötödik gyök alatt


3)

A megadott link segít.

Pl. b) C•(•8•1•÷•1•6•)•y az x-ediken•(•1÷•4•)•=

(Amúgy negyedik gyök alatt 81, amit fejben úgy számolhatunk, hogy második, azaz négyzetgyök alatt 81: az 9. Ennek négyzetgyöke pedig (így van meg a negyedik gyök): 3.

Azaz 81 negyedik gyöke: 3.

16 négyzetgyöke 4, 4 négyzetgyöke 2; azaz 16 negyedik gyöke 2.

És az eredmény így 3/2=1,5.)


A feladat alapján tudnod kell, mi az a „négyzetgyök mínusz egy” (imaginárius egység).

Például, a c) eredménye 2-szer ötödik gyök alatt mínusz egy. Ezt a linken megadott számológép nem tudja kiszámolni. De, a 32 ötödik gyökét igen, és marad szorzótényezőként az ötödik gyök alatt mínusz egy.


4)

Az a) elég egyszerű: 75*45 a harmadik gyök alatt=3375, ez a harmadik gyök alatt=15.

A b) is egyszerű: azonos a kitevő (1/4); 64/4=16. És 16 négyzetgyöke 4, 4 négyzetgyöke 2; tehát 16 negyedik gyöke: 2.


Remélem, mások átveszik a stafétabotot és folytatják; illetve használd az első válaszban ajánlott tananyagot.

Sok sikert, jó éjszakát!

2015. jún. 28. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. jún. 29. 08:42