Tényleg ez lenne a megoldása ezeknek a feladatoknak? Nekem van igazam, vagy a megoldókulcsnak? (geometria, max.8. osztályos feladat)


Legyetek szívesek, homályosítsatok fel, hogy a megoldókulcsban van rosszul, vagy én vagyok az idióta? Itt a feladat:

[link]


Ugye a négyzet alapú területeket kéne bevonni fóliával, vagyis az alaplapokat, az oldallapokat meg kartonnal... Megnéztem a megoldókulcsot, hogy van, és azt hiszem, nem értek semmit...


Az alaplapoknál úgy gondolkoztam, hogy az első doboznál a kettő területe összesen 2*4*4, vagyis 32cm2, de a megoldókulcsban 64cm2 van. A másodiknál szerintem 2*8*8 (128cm2) a két alap területe, a megoldókulcs szerint ez is 64cm2. Az második palástja az én módszerem szerint 4*4*16 (256cm2), a megoldókulcs szerint 160cm2. Az első palástja az én módszerem szerint is kijött. A megoldókulcs beszél négyzet alapú és téglalap alapú dobozokról, de nem négyzet alapú mindkettő? Azt tudom, hogy a területeket majd 1,1-gyel fel kéne szorozni, de azt csak nem tudom máshogy csinálni... :D


Légyszi, ha rosszak a válaszaim, akkor írjátok le szájbarágós módszerrel, mi miért van...11



2015. ápr. 18. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

az első doboz területe a*b

a=4d b=d d=4cm


ab=64cm^2 te vagy a hülye :)

2015. ápr. 18. 17:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó lett volna a teljes feladatot mellékelni a képen - szövegestől, de így is jó, mert leírtad.

Tehát a térbeli testeket kell becsomagolni. Két anyagot használhatunk, fóliát és kartont.

Az első esetben téglatestünk van, amelynek az "alapja" a két oldala lesz (jobbra és balra - mert csak ezek négyzetek), mert azok négyzetek és igen, igazad van, mert 2(oldalak száma)*4*4(a golyó méretéből adódóan)=32cm2 - ez fólia. A karton 4 oldal téglalap (4*4*16=256cm2) területe pedig 256 cm2.


A másik test szintén 4 téglalap oldallal és 2 négyzettel rendelkezik.

Ebben az esetben az alja és a teteje négyzet, területe 2*8*8=128cm2 ez lesz a fólia. A karton pedig 4*4*8=128cm2


Most végül adjuk össze a fóliák és a kartonok területeit egyenként.

Fólia: 32+128=160cm2

Karton: 256+128=384cm2


A testek burkolására egyformán 256 cm2

Na, akkor most kinek van igaza, neked vagy a javító kulcs szerzőjének?

A területek felszorzását a valóságot ábrázolva vastagság szerint is talán kell értékelni, ezért lehet az 1,1 érték? Ezt nem értem.

2015. ápr. 18. 21:38