Fizika házi! Valaki megválaszolná?


Mennyi hő szükséges a 300 K hőmérsékletű, 1,6 mol mennyiségű egyatomos gáz esetén ahhoz, hogy:


a,állandó nyomáson a térfogata megkétszereződjék

b,állandó térfogaton a nyomása megkétszereződjék

c,Mekkora kinetikusenergia-növekedés jut átlagosan egy atomra az egyik, ill. a másik esetben?


2010. márc. 1. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
talán tudok segíteni ha vársz 1 pill-t
2010. márc. 1. 20:51
 2/4 anonim ***** válasza:

nah bocsi de én feladom :D..

fizika szakon vagyok középsuliban.. ötös vagyok belőle, de ez nekem magas...

2010. márc. 1. 21:08
 3/4 anonim válasza:
100%

T1=300K

n=1mol

egyatomos gáz-->f=3


a,


P=áll.,izobár folyamat, Q=(f+2)/2*n*R*deltaT=(f+2)/2*n*R*(T2-T1)=

(f+2)/2*(n*R*T2-n*R*T1)=

(okosak vagyunk, és tudjuk az állapotegyenletet:P*V=n*R*T)

=(f+2)/2*(P*(2V)-P*V))=(f+2)/2*P*V=(f+2)/2*n*R*T1=

f/2*1*8,31*300 (J)


b,V=áll. izochor folyamát, Q=f/2*n*R*deltaT=....=f/2*n*R*T1 (hasonló átalakításnál mint az előzőnél)


c,Mindkét esetben azonos,hiszen a gázok belső energiája=az összes atom mozgási engergiájával


1/2*m*v*v=3/2*n*R*T


itt kifejezheted v-t de szerintem a moláris tömeg bent marad,nem adták véletlenül,hogy milyen gázról van szó?:)


megjegyzés:Az a,és b, rész összefüggéseit a hőtan I.főtételéből levezethetted:belső energia megváltozása=Q+w

ahol W=-Pátlag*deltaV.


izochornál deltaV=0-->W=0-->Q=belsőengergiaváltozás-0=f/2*n*R*deltaT=f/2*n*R*T


izobárnál


W=-P*(2V-V)=-P*V Q=belsőengermegválzotása-W=f/2*P*V+P*V=(f+2)/2*P*V=(f+2)/2*n*R*T

2010. márc. 1. 22:47
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

én biosz szakon vagyok középiskolába és nekem is magas :D

2010. márc. 2. 18:23