Hogyan tudom az alábbi törtet deriválni?


(X^4-81)/x^4


Köszi előre is!



2015. jún. 18. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

f(x) = (x^4-81)/x^4 = (x^4-81)*(1/x^4)

f'(x) = 4*x^3*(1/x^4) - 4*(x^4-81)/x^5 = 4/x - 4/x +(4*81)/x^5 = 324/x^5

2015. jún. 18. 20:32
 2/3 anonim ***** válasza:
f'/g'=(f'*g+f*g')/g^2
2015. jún. 18. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy így:

(X^4-81)/x^4 =1-81/x^4=1-81*x^-4

1 deriváltja 0

-81x^-4 deriváltja -4*-81*x^-5 ami 324*x^-5

f'(x)=324/x^5

2015. jún. 19. 08:33