(X^4-81)/x^4
Köszi előre is!
2015. jún. 18. 20:13
1/3 anonim válasza:
f(x) = (x^4-81)/x^4 = (x^4-81)*(1/x^4)
f'(x) = 4*x^3*(1/x^4) - 4*(x^4-81)/x^5 = 4/x - 4/x +(4*81)/x^5 = 324/x^5
3/3 anonim válasza:
Vagy így:
(X^4-81)/x^4 =1-81/x^4=1-81*x^-4
1 deriváltja 0
-81x^-4 deriváltja -4*-81*x^-5 ami 324*x^-5
f'(x)=324/x^5