2015. jún. 16. 21:08
1/2 anonim válasza:
7+10-3=14 gyerek sportol.
Valószínűség: 14/28=1/2=0,5=50%
2/2 Steve2292 válasza:
Úgy van, ahogy az első írja. Egy kis magyarázat:
7-en kosaraznak, 10-en teniszeznek, ez 17 sportoló. Azonban 3-an mindkét sportot űzik (tehát a két halmaz metszéspontjában vannak), így kétszer számoltuk őket. Ezért veszünk el 3-mat, így marad a 14.
A valószínűség pedig "kedvező esetek" száma az "összes esetek" számával. Mivel számunkra az kedvező, ha sportol, így a kedvező eseteink száma 14 lesz, míg az összes eset (az osztály létszáma) 28. Így jön ki az 1/2-ed.