Egy osztályba 28 lány jár. Közülük heten járnak kosarazni, tízen teniszezni, három lány pedig kosarazni és teniszezni is jár. Ha véletlenszerűen kiválasztunk egy lányt az osztályból, mekkora a valószínűsége, hogy egyik sportra jár?


2015. jún. 16. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

7+10-3=14 gyerek sportol.


Valószínűség: 14/28=1/2=0,5=50%

2015. jún. 16. 21:30
 2/2 Steve2292 válasza:
100%

Úgy van, ahogy az első írja. Egy kis magyarázat:

7-en kosaraznak, 10-en teniszeznek, ez 17 sportoló. Azonban 3-an mindkét sportot űzik (tehát a két halmaz metszéspontjában vannak), így kétszer számoltuk őket. Ezért veszünk el 3-mat, így marad a 14.

A valószínűség pedig "kedvező esetek" száma az "összes esetek" számával. Mivel számunkra az kedvező, ha sportol, így a kedvező eseteink száma 14 lesz, míg az összes eset (az osztály létszáma) 28. Így jön ki az 1/2-ed.

2015. jún. 16. 21:59