189g alumínium hány g hidrogént fejleszt sósavból?

Valaki le tudná írni a megoldást, és, hogy, hogy számolta ki?

2015. jún. 8. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alumínium negatív standardpotenciálú, tehát savakkal H2-t fejleszt. Jellemző oxidációs száma pedig 3+.


2 Al + 6HCl -> 3H2 + 2 AlCl3


2 mol aluból 3 mol H2 gáz lesz


n(Al)=189/27= 7mol


(3/2)*7=10,5


m(H2)=10,5*2=21g

2015. jún. 8. 21:09
 2/2 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. máj. 28. 10:13