Valaki le tudná írni a megoldást, és, hogy, hogy számolta ki?2015. jún. 8. 18:29
1/2 anonim válasza:
Az alumínium negatív standardpotenciálú, tehát savakkal H2-t fejleszt. Jellemző oxidációs száma pedig 3+.
2 Al + 6HCl -> 3H2 + 2 AlCl3
2 mol aluból 3 mol H2 gáz lesz
n(Al)=189/27= 7mol
(3/2)*7=10,5
m(H2)=10,5*2=21g