Egy rovar nősténye a C19H38O összegképletű feromonból 10 (-12) -en grammot választ ki általában. Hány db molekula ez?

2015. jún. 6. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

M = 282,5044 g/mol


1 mol 282,5044 gramm


6*10^23 db 282,5044 gramm

n db 10^-12 gramm

-------------

n = 6*10^23 * 10^-12/282,5044 = 2123860725,709


n = 2,12*10^9

2015. jún. 6. 13:16
 2/2 anonim ***** válasza:

M=282g/mol

n=m/M

n=(10^-12)/282=3,55*10^-15 mol


Na*n=N

[6*10^23]*[3,55*10^-15]=2127659574 db

2015. jún. 6. 17:48