nukleotid típusú vegyületek téma2015. ápr. 1. 19:16
1/3 A kérdező kommentje:
véletlenül kétszer írtam le ugyanazt. a második A+X (T vagy U)=C+G
2015. ápr. 1. 19:28
2/3 anonim válasza:
Adezinnal citozin guaninnal timin a DNS-ben és uracil az RNSben.
3/3 anonim válasza:
Szerintem RNS-re nem igaz, hogy A+G=C+T, hiszen az RNS egyszálú, nincs komplementer szál, néhány helyen meghajlik, hurokká, de amúgy ilyen szabályszerűség nem mondható.
A DNS esetében már igaz, hogy A+G=C+T.