Melyik molekulára igaz a, hogy A+G=C+X (T vagy U)? És az A+G=C+X (T vagy U)?

nukleotid típusú vegyületek téma

2015. ápr. 1. 19:16
 1/3 A kérdező kommentje:
véletlenül kétszer írtam le ugyanazt. a második A+X (T vagy U)=C+G
2015. ápr. 1. 19:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Adezinnal citozin guaninnal timin a DNS-ben és uracil az RNSben.
2015. ápr. 1. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem RNS-re nem igaz, hogy A+G=C+T, hiszen az RNS egyszálú, nincs komplementer szál, néhány helyen meghajlik, hurokká, de amúgy ilyen szabályszerűség nem mondható.

A DNS esetében már igaz, hogy A+G=C+T.

2015. ápr. 1. 22:03