Hogyan lehet megoldani ezt a matek feladatot?


ln(x+1)=x^2-x


Egy megfejtést tudok: 0.

De van még egy...közel 1,597-hez.

De pontosan mennyi az annyi?

Hogyan lehet kiszámolni? Deriválással...vagy bármi más módszerral...


2015. jún. 6. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Newton módszer:


x_n+1=x_n-f(x_n)/f'(x_n).


Csak venni kell egy közeli kezőértéket, és minnél többször ismétled meg a számítást, annál jobb.

f(x)=ln(x+1)-x²+x, ekkor f'(x)=-2x+1/(x+1)+1.


x_0 legyen 1.6, az elêg közeli érték. Ekkor x_1=1.597527 lesz. Majd ezt vissza írva mrgkapod x_2-t, x_3-t, és egyre pontosabb értéket. Valószínüleg ez egy irracionális szám, úgyhogy pontosan nem tudod meghatározni.

2015. jún. 6. 10:25