√2x+1+5=2x

sinx=√3/2

x+2/x-2-x/x+2=6x/x^2-4


2015. máj. 30. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Tagolj jobban, mert nem lehet érteni, hogy:

- az első egyenletnél mi van a gyökjel alatt

- a harmadik egyenletnél mi van a számlálóban/nevezőben


Második feladat:

Ezt vagy számológéppel tudod kiszámolni, vagy ha tanultatok már a szögfüggvények nevezetes szögeiről, akkor kapásból látod, hogy a szinus 60°-nál illetve 120°-nál ad √3/2 értéket.

2015. máj. 30. 12:42
 2/4 anonim ***** válasza:

3/

[link]

2015. máj. 30. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

2/

sin x = √3/2


1. síknegyed

x = π/3 + k∙2π, k egész szám

(x = 60° + k∙360°)


2. síknegyed

x = π - π/3 + k∙2π

x = 2π/3 + k∙2π, k egész szám

(x = 120° + k∙360°)

2015. máj. 30. 19:14
 4/4 anonim ***** válasza:

1/

gyök(2x+1) + 5 = 2x


Kikötés

2x+1 ≥ 0

x ≥ -0,5


gyök(2x+1) + 5 = 2x /-5


gyök(2x+1) = 2x - 5


(gyök(2x+1))² = (2x-5)²


2x + 1 = 4x² - 20x + 25


4x² - 22x + 24 = 0


2x² - 11x + 12 = 0


x1 = 1,5

Nem elégíti ki az egyenletet, hamis gyök.


x2 = 4

Megoldás

2015. máj. 30. 19:31