Mekkora feszültség mérhető egy 1,2 kΩ ellenálláson, ha az átfolyó áram erőssége 250 mA?



ui.: köszi előre is. igazából nem nekem kell.



2015. máj. 26. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
U = R*I = 1200*0,250 = 300 V mi a nehéz ebben? Legalább nézz bele a fizika könyvedbe, mielőtt felteszed a kérdést.
2015. máj. 26. 14:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Két traktoros tanuló beszélget a falusi kocsmában:

-Te, hogy kell kiszámolni a kör kerületét?

- Ez az a 2 Rszer pí, nem?

- Várgyá' Józsi, az nem a Ohm törvénye, te?

2015. máj. 26. 16:33