Mekkora feszültség mérhető egy 1,2 kΩ ellenálláson, ha az átfolyó áram erőssége 250 mA?
ui.: köszi előre is. igazából nem nekem kell.
2015. máj. 26. 14:18
1/2 anonim válasza:
U = R*I = 1200*0,250 = 300 V mi a nehéz ebben? Legalább nézz bele a fizika könyvedbe, mielőtt felteszed a kérdést.
2/2 anonim válasza:
Két traktoros tanuló beszélget a falusi kocsmában:
-Te, hogy kell kiszámolni a kör kerületét?
- Ez az a 2 Rszer pí, nem?
- Várgyá' Józsi, az nem a Ohm törvénye, te?