Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?

Sorba kapcsolunk egy 40 ko (=kilo ohmos) es egy 4 W, egy 10 ko es egy 2 W therbirasu ellenallast. Mekkora feszultseg kapcsolahato a rendszerre?

2015. máj. 19. 18:21
 1/1 anonim válasza:

U=RxI es P = U x I teha't P=RxIxI

40ko: P = 40000o x I x I ez lesz a P1

4W: 4W = R2 x I x I ez lesz a P2

10ko: P = 10000o x I x I ez lesz a P3

2W: 2W = R4 x I x I ez pedig a P4

P1 + P2 + P3 + P4 = Pk

40000o x I x I+ R2 + 10000o x I x I + R4 = Pk

Pk = R2 + R4 + 50000o x I x I

Pk = 2W : I : I + 4W : I : I + 50ko x I x I = U x I


Ebből nem tudok kihozni semmit, de ha 2 ellenállásról van szó, mint:

4W = 40ko x I1 x I1 innen I1 = 1A : 100

2W = 10ko x I2 x I2 innen I2 = gyok2 A : 100

Ie = ( 1 + gyok2 )A : 100

Pe = 6W

U = Pe : Ie

U= 6W : 1 : ( 1 + gyok2 )A : 100 Ez emeletes tort akar lenni

U = 600W : ( 1 + gyok2 )A

U megközelítőleg 248.96V (lefelé kerekítettem)

Tehát ez a maximum feszültség, ennyit bír ki a rendszer

2015. máj. 19. 19:09