Matekházi, szögfüggvények?


Két feladatban elakadtam.


A szabályos 6-szögbe írt kör sugara 12 cm. Mennyi a hatszög kerülete és területe? (A köré írtnál még oké azt tudom, de ennek nem tudom hogy álljak neki.)


sin60°-sin45°/cos30°+cos45° (Ezt többször próbáltam de egyszer sem jött ki jól.)


Köszi szépen a segítséget előre is!:)



2015. máj. 19. 17:53
 1/4 A kérdező kommentje:
*A második sikerült közbe, az első lenne még érdekes. :)
2015. máj. 19. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:

a=r/cos 30°=13.8564

k=83.1384

T=12*13.8564*6/2=498.8304

2015. máj. 19. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz egy hasonló feladat:

[link]

A második feladathoz nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

A kiírt második feladat nem érthető: (sin60°-sin45°) /(cos30°+cos45°) akar lenni? Zárójellel jelezd, hogy mi van a számlálóban, mi a nevezőben!

2015. máj. 19. 18:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2015. máj. 19. 19:29