Az alabbi feladatok megoldasa erdekelne, nem csak az eredmeny, hanem az is, hogyan kell megoldani.


1. Harom szemely kozott szetosztanak 800 forintot. Az elso ketto egyuttveve 500 forintot kap, a masadik es harmadik pedig egyuttveve 560 forintot. Hany forintot kapnak kulon-kulon?


2. Harom szam osszege 200. Az elso es a masadik szam osszege 146. A masadik es harmadik szam osszege 118. Hatarozd meg a harom szamot.


3. Harom gyereknek osszesen 200 forintja van. Az elso kettonek egyuttveve 110 forintja, a masadik es harmadiknak pedig 190. Hany forintja van mindeniknek kulon-kulon?


4.Szamitsd ki az abc szamok erteket, ha a+b+c=100


5. Harom gyerek eggyuttveve 43 eves. Az elso ket gyerek eggyuttveve 23, a masadik es harmadik 34. Hany evesek kulon-kulon?


6. Egy autoparkba osszesen 89 piros, sarga, zold autot hoztak. A piros es sarga autok szama 67 osszesen, a sarga es zold autok szama osszesen 58. Hany darab van mindenikbol kulon-kulon?


7. Egy raktarba harom jarmu szallitotta a 9000 kg buzat. Az elso es a masadik jarmu osszesen 6000 kg-ot, a masadik es harmadik pedig 5000 kg-ot.

Mennyit szallitottak kulon-kulon?


2015. ápr. 19. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

1. a, b és c között elosztunk 800-at:

a+b+c=800

első kettő együtt 500:

a+b=500 (akkor 300-at kapott c)

második és a harmadik együtt 560-at:

b+c=560 (akkor 240-et kapott a)


a=240, b=260; c=300

2015. ápr. 19. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:

2.


a+b+c=200

a+b=146 -> c=200-146=54

b+c=118 -> a=200-118=82

c=200-(54+82)=64


ell: a+b+c=200 - 54+82+64=200 ez igaz.

2015. ápr. 19. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

3-as ugyanilyen kaptafára készült, mint az első kettő.


4-es: ennyiből nem lehet egyértelműen meghatározni a három számot 8végtelen sok olyan számhármas képezhető amelyek összege 100 (20+20+60=100; 30+30+40=100 ... stb stb)


5-6-7: Ugyanaz, mint az első három.

2015. ápr. 19. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem értesz, írj privit nyugodtan.:)
2015. ápr. 19. 19:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Értettem. Köszönöm!
2015. ápr. 19. 20:31