1. Egy áru árát 22 százalékkal csökkentették. Így most 9173 forintért árulják. Hány forint volt az ára az árcsökkentés előtt? (Az esetleges tizedes törtnek az egész részét add meg eredményül! )


2.Számítsd ki a deltoid kerületét és területét, ha oldalai: 27 cm, 48 cm, átlói 48 cm és 54 cm hosszúak!

___cm a deltoid kerülete

___cm2 a deltoid területe



2015. máj. 19. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Százalék:

[link]


Deltoid:

[link]


Azért ezek nem nehéz feladatok, pedig én is rossz voltam matekból.

2015. máj. 19. 08:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz:


Ha vmit 88%-kal csökkentenek, akkor a 88%-a marad:


0,88x=9173


osztva 0,88-cal: x=10425

2015. máj. 19. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 22%-ot elveszünk X összegből akkor 78% marad!!!

9173:78 =117,6 117,6*100= 1176

2015. máj. 19. 10:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak a pontosság kedvéért: ha valaminek az árát 88%-KAL csökkentik, akkor az azt jelenti, hogy az eredeti ár 12%-a marad:


(1-0.88)*x = 0.12*x


Ha az árat a 88%-ÁRA csökkentik, akkor az azt jelenti, hogy az új ár az eredeti 88%-a lesz, vagyis a csökkentés 12%-os:


0.88*x = (1-0.12)*x


Az 1. feladatban a csökkentés 22%-os, vagyis maradt az eredeti ár 78%-a, és ez az a bizonyos 9173 forint, vagyis:


0.78*x = 9173, és ebből x = 11760 forint, kb.

2015. máj. 19. 10:44