A kérdés annyi lenne hogy van 6g 14 karátos és 2g 18 karátos arany. Ha ezt ötvözzük akkor hány karátos lesz a végeredmény? már próbálkoztam mindennel de valahogy nem jön ki. A válaszokat előre is köszönöm!!2015. máj. 18. 19:31
1/8 anonim válasza:
58,5%-os arany = 14 karát
75%-os arany = 18 karát
sima keverés
6*58,5+2*75=8*w3
501/8=w3
15 karátos
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! végre valaki :D
2015. máj. 18. 19:39
3/8 anonim válasza:
de ha nem ismered a konkrét %ot akkor is kijön a 15 karát
4/8 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne hogy az a w3 az öö micsoda? :D
2015. máj. 18. 19:47
6/8 A kérdező kommentje:
És ezt valamilyen más módon is ki lehet számolni a "w3" nélkül is?
2015. máj. 18. 20:05
7/8 anonim válasza:
Egész egyszerűen:
m1*14 + m2*18 = (m1 + m2)x
6*14 + 2*18 = 8x
x = (84 + 36) = 120/8
x = 15
=====
8/8 anonim válasza:
ja mert itt x-et használsz w3 nélkül sokkal jobb...
hát máshogy szerintem csak mértani sorozattal, de az meg más szempontból bonyolult