A kérdés annyi lenne hogy van 6g 14 karátos és 2g 18 karátos arany. Ha ezt ötvözzük akkor hány karátos lesz a végeredmény? már próbálkoztam mindennel de valahogy nem jön ki. A válaszokat előre is köszönöm!!
2015. máj. 18. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

58,5%-os arany = 14 karát

75%-os arany = 18 karát


sima keverés


6*58,5+2*75=8*w3

501/8=w3


15 karátos

2015. máj. 18. 19:38
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! végre valaki :D
2015. máj. 18. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
de ha nem ismered a konkrét %ot akkor is kijön a 15 karát
2015. máj. 18. 19:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne hogy az a w3 az öö micsoda? :D
2015. máj. 18. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
a keverék koncentrációja
2015. máj. 18. 19:49
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezt valamilyen más módon is ki lehet számolni a "w3" nélkül is?
2015. máj. 18. 20:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen:

m1*14 + m2*18 = (m1 + m2)x


6*14 + 2*18 = 8x

x = (84 + 36) = 120/8

x = 15

=====

2015. máj. 18. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:

ja mert itt x-et használsz w3 nélkül sokkal jobb...


hát máshogy szerintem csak mértani sorozattal, de az meg más szempontból bonyolult

2015. máj. 18. 20:30